O ns
info

Zrizovatel skoly

Jídelní lístek

Mateřská škola – to je místo, kde děti poprvé vstupují do širšího světa, poznávají a učí se nové věci. Budují si také dovednosti a návyky, které jim budou odrazovým můstkem pro další život. Výchova ke správnému stravování je v tomto věku velice důležitá. Naším cílem je vyvarovat se všednosti a fádnosti jídel, proto se snažíme zařazovat i neobvyklé recepty s netradičními surovinami. Každý den mají děti zajištěn i výběr z několika druhů zeleniny a ovoce. Naší snahou je připravovat pokrmy a nápoje příjemného vzhledu, vůně, barvy i chuti. Děti se pak budou na jídlo více těšit a nenásilným způsobem se naučí poznávat nové druhy potravin a jejich význam. Pestrá a vyvážená strava se pro ně stane samozřejmostí po celý život.

Kolektiv zaměstnanců ŠJ MŠ Větrná

Aktuální jídelníček je možné stáhnout zde (pdf).