O ns
info

Zrizovatel skoly

Úvod

Mateřská škola Větrná byla uvedena do provozu v únoru 1976. Zřizovatelem mateřské školy je Statutární město Ústí nad Labem.Od roku 2001 je MŠ právním subjektem. V Mateřské škole působí tvořivý tým pracovnic, který je zárukou odborné práce, se zapojením nových výchovných trendů. Mateřská škola je šestitřídní s celodenní péčí. Věkové složení všech tříd je smíšené. Budova se skládá z hospodářského pavilonu v přízemí (kuchyň, prádelna, sklad)a dvou pavilonů pro děti (A, B).

Školní zahrada je umístěna přímo u budovy, dostatečně prostorná a vybavená zahradním náčiním a nábytkem pro děti. Na školní zahradě jsou rozmístěny čtyři pískoviště, takže je zde dostatečný prostor pro pobyt a hry dětí z celé MŠ. V blízkosti MŠ je velký park a nedaleko se nachází les. Dětem se tak nabízí možnost trávit vycházky a pozorovat přírodu v udržovaném parku, či volné přírodě.

Provoz MŠ:
Ředitelka školy: